Autoškola

AUTOŠKOLA pri Dopravnej akadémii v Žilina bola založená v roku 1988 ešte pod názvom ČSAD Žilina. Od jej samotného vzniku je hlavnou prioritou neustále skvalitňovanie prípravy žiakov na získanie vodičského oprávnenia. Záujemcovia o výcvik v autoškole podávajú príhlášku, ktorú je možné stiahnúť tu.

AUTOŠKOLA poskytuje tieto služby:

1. vodičské oprávnenie skup. „B“
  2. kondičné jazdy skup. „B“ pre zdokonalenie vodičských schopností

anim_car

Učebná osnova vodičského kurzu

Vodičský kurz obsahuje:

1. výučbu teórie
  2. praktický výcvik

Výučba teórie obsahuje:
1.Výučba predpisov o cestnej premávke a s nimi súvisiace právne predpisy
2.Výučba konštrukcie a údržby
3.Výučba teórie vedenia vozidla
4.Výučba zásad bezpečnej jazdy

Praktický výcvik:
Praktický výcvik vo vedení motorového vozidla sa vykonáva v jednotlivých etapách a je zameraný na:
a./ I. etapa – nácvik a zvládnutie základných zručností vodiča potrebných na ovládanie vozidla mimo cestnej premávky

b./ II. etapa – precvičovanie základných zručností vodiča s dôrazom na dodržiavanie jednotlivých ustanovení pravidiel o cestnej premávke a zásad bezpečnej jazdy

c./ III. etapa – nácvik jednotlivých zručností vodiča zameraných na riešenie zložitých dopravných situácií v cestnej premávke.

Praktický výcvik v údržbe je zameraný na:
– oboznámenie sa s vozidlom formou praktickej ukážky, ktorá sa vykonáva pred začatím praktického výcviku
– nácvik základov praktickej údržby a ošetrovania vozidla

Teoretická príprava sa vykonáva v Autoškole pri Dopravná akadémii v Žiline, Školské dielne, Košická 2, Žilina
v dňoch:

pondelok – piatok v čase od 14,30 hod. – 16,55 hod.

Praktický výcvik zabezpečujeme na troch vozidlách Škoda FABIA.

Cenník:
– vodičský kurz skup. „B“ – 395 €
– Prvá opakovacia skúška – 10,00 €
– Ďalšia opakovacia skúška – 15,00 €
– kondičná jazda l vyučovacia hod. – 10 €

Kontakt: tel. 041/56 51 997

7 komentárov k “Autoškola”

1. Dobrý deň, môžem sa prihlásiť do autoškoly aj keď som študentom inej školy? Ostane cena nezmenená?
    Kedy otvárate kurzy?
    Ďakujem.

2. Dobrý deň. Chcem sa Vás opýtať, či kurz platí aj pre študentov inej školy a či cena za B vodičák je stale taká istá .Ďakujem

3. Dobrý deň, chcel by som sa spýtať kedy otvárate nový kurz autoškoly skupiny B a čo je na to potrebné mať?

CAPTCHA Antiboot
Odpovedajte číslom, nie slovom *
Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.