Autoškola

AUTOŠKOLA pri Dopravnej akadémii v Žilina bola založená v roku 1988 ešte pod názvom ČSAD Žilina. Od jej samotného vzniku je hlavnou prioritou neustále skvalitňovanie prípravy žiakov na získanie vodičského oprávnenia. Záujemcovia o výcvik v autoškole podávajú príhlášku, ktorú je možné stiahnúť tu.

AUTOŠKOLA poskytuje tieto služby:

1. vodičské oprávnenie skup. „B“
  2. kondičné jazdy skup. „B“ pre zdokonalenie vodičských schopností

anim_car

Učebná osnova vodičského kurzu

Vodičský kurz obsahuje:

1. výučbu teórie
  2. praktický výcvik

Výučba teórie obsahuje:
1.Výučba predpisov o cestnej premávke a s nimi súvisiace právne predpisy
2.Výučba konštrukcie a údržby
3.Výučba teórie vedenia vozidla
4.Výučba zásad bezpečnej jazdy

Praktický výcvik:
Praktický výcvik vo vedení motorového vozidla sa vykonáva v jednotlivých etapách a je zameraný na:
a./ I. etapa – nácvik a zvládnutie základných zručností vodiča potrebných na ovládanie vozidla mimo cestnej premávky

b./ II. etapa – precvičovanie základných zručností vodiča s dôrazom na dodržiavanie jednotlivých ustanovení pravidiel o cestnej premávke a zásad bezpečnej jazdy

c./ III. etapa – nácvik jednotlivých zručností vodiča zameraných na riešenie zložitých dopravných situácií v cestnej premávke.

Praktický výcvik v údržbe je zameraný na:
– oboznámenie sa s vozidlom formou praktickej ukážky, ktorá sa vykonáva pred začatím praktického výcviku
– nácvik základov praktickej údržby a ošetrovania vozidla

Teoretická príprava sa vykonáva v Autoškole pri Dopravná akadémii v Žiline, Školské dielne, Košická 2, Žilina
v dňoch:

pondelok – piatok v čase od 14,30 hod. – 16,55 hod.

Praktický výcvik zabezpečujeme na troch vozidlách Škoda FABIA.

Cenník:
– vodičský kurz skup. „B“ – 395 €
– Prvá opakovacia skúška – 10,00 €
– Ďalšia opakovacia skúška – 15,00 €
– kondičná jazda l vyučovacia hod. – 10 €

Kontakt: tel. 041/56 51 997

4 komentáre k “Autoškola”

1. Dobrý deň. Chcem sa Vás opýtať, či kurz platí aj pre študentov inej školy a či cena za B vodičák je stale taká istá .Ďakujem

2. Dobrý deň, chcel by som sa spýtať kedy otvárate nový kurz autoškoly skupiny B a čo je na to potrebné mať?

CAPTCHA Antiboot
Odpovedajte číslom, nie slovom *
Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.