Maturita

2016/17

2017/18

Oznam č. 6 / 2018, Maturita 2018 – PČOZ MS

Milí maturanti, podrobné informácie o časovom harmonograme a kritériách hodnotenia PČOZ MS pre jednotlivé študijné odbory sú uvedené v Ozname č. 6/2018.

Prajeme veľa úspechov. (viac…)

MATURITA 2018 – EČ a PFIČ MS

Milí maturanti,

opäť je tu obdobie, keď  pre vás začína, ako sa hovorí, skúška dospelosti.  Prajeme vám veľa šťastia a úspešné zvládnutie prvej časti maturitnej skúšky – externej časti a písomnej formy internej časti zo slovenského jazyka a cudzích jazykov.

…teraz je ten správny čas, dokázať, čo je v nás …

V prílohách nájdete podrobné informácie a pokyny k externej časti a písomnej forme internej časti maturitnej skúšky (EČ a PFIČ MS) 2018. Dôkladne si ich preštudujte.

Slávnostné odovzdávanie maturitných vysvedčení

Život nie je o počte nadýchnutí, ale o chvíľach, ktoré berú dych. O okamihoch, z ktorých sa v mysli utkáva pavučina spomienok. Jemné vlákna pádov i výhier, sklamaní a úsmevov, spoznávania i lúčenia. Takéto chvíle sme prežívali 29. mája 2017 v slávnostnej atmosfére v jedálni Dopravnej akadémie v Žiline. Zišli sa tam naši tohtoroční maturanti, ich triedni učitelia a ctení hostia, aby spoločne odprevadili 80 absolventov na cestu dospelosti. (viac…)

Maturanti sa lúčili

Roky prežité v školských laviciach patria k najkrajším v živote človeka. Tradičná slávnostná rozlúčka, ktorá sa konala 12. mája 2017, nám opäť pripomenula, že sa ukončil ďalší školský rok a z našej školy odchádzajú maturanti. Niektorí v tento deň do jedálne prišli s úsmevom na tvári, iní so sklonenou hlavou. (viac…)