Maturita

2016/17

2017/18

Slávnostné odovzdávanie maturitných vysvedčení

Život nie je o počte nadýchnutí, ale o chvíľach, ktoré berú dych. O okamihoch, z ktorých sa v mysli utkáva pavučina spomienok. Jemné vlákna pádov i výhier, sklamaní a úsmevov, spoznávania i lúčenia. Takéto chvíle sme prežívali 29. mája 2017 v slávnostnej atmosfére v jedálni Dopravnej akadémie v Žiline. Zišli sa tam naši tohtoroční maturanti, ich triedni učitelia a ctení hostia, aby spoločne odprevadili 80 absolventov na cestu dospelosti. (viac…)

Maturanti sa lúčili

Roky prežité v školských laviciach patria k najkrajším v živote človeka. Tradičná slávnostná rozlúčka, ktorá sa konala 12. mája 2017, nám opäť pripomenula, že sa ukončil ďalší školský rok a z našej školy odchádzajú maturanti. Niektorí v tento deň do jedálne prišli s úsmevom na tvári, iní so sklonenou hlavou. (viac…)

Maturanti preukázali svoje odborné vedomosti a praktické zručnosti

Keď sa povie maturita, každý z nás si predstaví skúšky, ktoré pre mladého človeka znamenajú odrazový mostík do reálneho života. Okrem teoretických vedomostí sa žiaci každoročne testujú aj z praktických skúseností vo svojom odbore. Výnimkou nebol ani tento školský rok. (viac…)

Oznam č. 6/2017, Pokyny k praktickej časti odbornej zložky MS

Milí maturanti,

pokyny pre vykonanie praktickej časti odbornej zložky maturitnej skúšky nájdete

v prílohe.

Oznam č. 6 – Pokyny k PČOZ MS

Pokyny k externej časti a písomnej forme internej časti MS 2017

Milí maturanti,

všetkým Vám želáme veľa síl a zdravia do nasledujúceho náročného obdobia, aby ste pri písomnej, praktickej a ústnej forme internej časti maturitnej skúšky podali čo najlepší výkon. (viac…)

MATURITA 2017 – základné informácie

titulkaOrganizáciu maturitnej skúšky v školskom roku 2016/2017 upravuje zákon č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a vyhláška č. 318/2008 Z. z. o ukončovaní štúdia na stredných školách v znení neskorších predpisov. (viac…)

Slávnostné odovzdávanie maturitných vysvedčení

titulkaŽivot nie je o počte nadýchnutí, ale o chvíľach, ktoré berú dych. O okamihoch, z ktorých sa v mysli utkáva pavučina spomienok. Jemné vlákna pádov i výhier, sklamaní a úsmevov, spoznávania i lúčenia. Takéto chvíle sme prežívali 30. mája 2016 v slávnostnej atmosfére v jedálni Dopravnej akadémie v Žiline. Zišli sa tam naši tohtoroční maturanti, ich triedni učitelia a ctení hostia, aby spoločne odprevadili 124 absolventov na cestu dospelosti. (viac…)

Maturanti sa lúčili

titulkaRoky prežité v školských laviciach patria k najkrajším v živote človeka. Tradičná slávnostná rozlúčka, ktorá sa konala 13. mája 2016, nám opäť pripomenula, že sa ukončil ďalší školský rok a z našej školy odchádzajú maturanti. Niektorí v tento deň do jedálne prišli s úsmevom na tvári, iní so sklonenou hlavou. (viac…)