Študuj dopravu

V dňoch 1. a 2. júna 2018 sa naša škola, Dopravná akadémia  Žilina, zúčastnila v zastúpení Mgr. A. Medviďovej, Ing. M. Remiša, žiakov z III. AP triedy T. Michalíka, D. Brezinu, P. Tatarkovej, L. Fašánkovej, G. Kováčovej a žiaka II. AM triedy A. Akantisa projektu Dni kariérového poradenstva vo Vrútkach – Študuj dopravu, ktoré sa konalo pod záštitou Ministerstva dopravy a výstavby SR .

Výstava, prezentácie a praktické ukážky sa konali v interiéri aj  v exteriéri výstaviska.

Veríme , že našou spoločnou, veľmi aktívnou propagáciou dopravnej akadémie sme prispeli k jej dôstojnej prezentácii. V našom stánku sme zaujali trenažérom, o ktorý bol značný záujem. Žiaci aj dospelí si pod kontrolou T. Michalíka a D. Brezinu. mohli vyskúšať riadenie  automobilu po cestnej komunikácii. Didaktické a demonštračné pomôcky z elektrotechniky prilákali žiakov, ktorí ich aj prakticky využili pod kontrolou Ing. Remiša. Alarm, pripravené video-hry z problematiky dopravy tiež mali úspech. Pripravený  bohatý program pre  žiakov základných škôl a výchovných poradcov Mgr. Medviďová dopĺňala informáciou o našich študijných a učebných odboroch. Žiak II.AM A. Akantis poskytol informácie o štúdiu na našej škole v živom vstupe do žilinskej televízie.  Rozdávali sme  propagačný materiál, ročenky a odpovedali na otázky žiakov a rodičov.

Prvý deň výstavy náš stánok navštívila ZRŠ dopravnej akadémie Ing. E. Rezníčková, ktorej ďakujeme za pochvalu našej dôstojnej reprezentácie školy.

Do školskej  kroniky sme získali  vzácny zápis od predsedníčky Žilinského samosprávneho kraja  Ing. Eriky Jurinovej.

Na prezentačných dňoch vo Vrútkach sa zúčastnili:

Ministerstvo dopravy a výstavby SR

• simulátor prevrátenia osobného vozidla
  • výstava „Krásavice železnice“

SECO Autotrans, s.r.o.

• výstava osobných automobilov

Hasičský a záchranný zbor, Martin

• ukážky súčasnej hasičskej techniky

Klub veteránov, Martin

•  ukážky historických vozidiel

SAD Žilina, a.s.

• ukážka povolania: vodič autobusu
  • moderný a historický autobus, prezentácia práce dispečingu, práce vodiča z pohľadu odbavovacieho systému autobusu a ukážka diagnostiky autobusov cez PC

• kreatívna železničná dielnička

Železnice Slovenskej republiky

• informácie o spoločnosti, duálnom vzdelávaní, kariérové a pracovné poradenstvo

• informácie o spoločnosti, kariérové a pracovné poradenstvo

Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a. s.

• informácie o spoločnosti, kariérové a pracovné poradenstvo

ŽOS Vrútky

• informácie o spoločnosti, duálnom vzdelávaní

Dopravná akadémia, Žilina

• informácie o duálnom vzdelávaní a možnostiach štúdia

Stredná odborná škola dopravná, Martin – Priekopa

• informácie o duálnom vzdelávaní a možnostiach štúdia

Dopravná akadémia, Trenčín

• informácie o duálnom vzdelávaní a možnostiach štúdia

Stredná odborná škola letecko – technická, Trenčín

• informácie o možnostiach štúdia

Žilinská univerzita v Žiline

• informácie o možnostiach štúdia, termovízna kamera na statíve, 3D tlačiareň, 3D skener, geodetický prístroj, snímač vibrácií

Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Martin

• kariérové poradenstvo pre deti – analýza osobnostných predpokladov dieťaťa

SIEMENS, s.r.o.

• riadenie modelovej železnice a rušňa pomocou ETCS zariadenia

Klub priateľov železníc pri Žilinskej univerzite

• dopravné kvízy, hlavolamy

Rozvojová agentúra Žilinského samosprávneho kraja (2. 6. 2018)

• vedecká cukráreň

Železničná spoločnosť Slovensko, a.s.

• ukážky povolaní: rušňovodič, vlakvedúci
  • jazda na motorovej jednotke

Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a. s.

• ukážky povolaní: rušňovodič, vozmajster