FUTURIKON 3

Každý fanúšik technológií a vývoja si mohol prísť 31. mája 2018 na pôde Žilinskej univerzity na svoje. Konal sa tam tretí ročník FUTURIKONu. Z našej školy sa akcie zúčastnili všetky triedy odboru autotronik – I. BM, II. BM, III. BM spolu s vyučujúcimi Ing. Švekušovou, Ing. Hrbáňovou a Mgr. Mišíkovou.

Žiaci si dopredu vybrali workshopy, na ktoré sa elektronicky prihlásili. Ponuka bola bohatá – 25 rôznych workshopov  pod taktovkou Elektrotechnickej fakulty a Fakulty informatiky. V rámci týchto workshopov odzneli prednášky a súčasťou bolo aj vlastné experimentovanie žiakov.

Po absolvovaní aspoň jedného workshopu dostal každý žiak podpis od lektora a  bagetu. Lajkovaním fb fan page IT kraj a zdieľaním svojej fotky z FUTURIKONu sa každý mohol zapojiť do súťaží o ceny v hodnote 1 000 eur. Pred univerzitou robili náladu univerzitné rádiá Rapeš a Rádio X a vo foyer boli rôzne technicky zamerané stánky.

Žiaci strávili tento deň zaujímavo, každého určite niečo zaujalo, aktívne sa zapojili aj zabavili a prakticky si vyskúšali rôzne technické vymoženosti, napr. odpálenie rakety. Ďakujeme za skvelé zážitky.

btrhdr