Diskusné fórum – ČSR v roku 1918

Pri príležitosti 100. výročia vzniku ČSR a Martinskej deklarácie sa od apríla  priebežne uskutočňovalo diskusné fórum  na tému  ČSR v roku 1918.

Žiaci  sa touto formou dozvedeli  informácie o dôležitom míľniku národnej histórie, ktorý otvoril novú kapitolu slovenských dejín. Súčasťou tejto aktivity bola projekcia filmu Musíme si pomáhať, v ktorom  si spoločne zahrali českí a slovenskí herci. Dej filmu, ktorý sa odohrával počas nemeckej okupácie, získal päťkrát Českého leva a bol nominovaný na Oscara za najlepší zahraničný film, študentov zaujal. Žiaci  v diskusii prezentovali svoje názory, zamysleli sa nad odkazom tejto udalosti, uvedomili si spoločné korene Čechov a Slovákov.  Okrem toho rozvíjali svoje jazykové a komunikačné schopnosti.