Realitný vodičák

Študenti tried IV.AP, IV.BP, IV.CP, II.AN, IV.AM, III.AU, III.BU, III.CU  absolvovali 6. a 9. februára 2018 vzdelávací seminár projektu  „REALITNÝ VODIČÁK.

Realizátorom projektu  je realitné centrum MGM & Partners. Vzdelávací seminár je určený pre mladých ľudí, ktorí jeho absolvovaním získajú „VIRTUÁLNY REALITNÝ VODIČÁK“ vo svete nehnuteľností. Tento program sa skladal z dvoch častí. Prvou časťou bola prednáška Ing. Mgr. Františka Mudríka a Blažeja Chupáča, realitných maklérov MGM Žilina, zameraná na vzdelávanie a podporu gramotnosti v oblasti narábania s nehnuteľnosťami a druhá časť pozostávala z testovania prezenčnou formou.

Hlavným cieľom tohto projektu je priblížiť mladým ľuďom problematiku predaja nehnuteľností a informovať ich o aktuálnej situácii na realitnom trhu. Dôraz je kladený najmä na príklady z praxe a pre študentov prepojenie, resp. naviazanie na teoretickú časť učiva, ktoré preberajú v škole. Účastníci tak zistia, čo ich pri kúpe/predaji, resp. prenájme čaká a  akých chýb sa majú vyvarovať pri podpise zmlúv. Ďalej zvýšia svoju gramotnosť v oblasti REALÍT, dokážu kriticky myslieť a samostatne sa rozhodovať.

Naši žiaci získali účasťou na seminári informácie o trhu nehnuteľností a potrebný návod, ako postupovať pri kúpe, predaji, či prenájme nehnuteľností s prihliadnutím na lokalitu Žilinského kraja. Získané informácie môžu účastníci vzdelávania využiť v praxi.

Úspešní študenti školy dostanú certifikát, resp. VIRTUÁLNY   REALITNÝ VODIČÁK.