Lyžiarsky výcvik 2018 – 2. turnus

Ešte pred jarnými prázdninami, v termíne od 12. 2. – 16.2. 2018,  sa žiaci  z tried I.BP a I.AM zúčastnili lyžiarskeho kurzu. SKI centrum Uhliská v Nižnej sa stalo miestom  konania kurzu 2. turnusu.

Na začiatku kurzu boli žiaci rozdelení do družstiev podľa výkonnosti. Lyžiarsky kurz prebiehal podľa výcvikového plánu, žiaci si osvojili základy lyžovania a snowboardingu a svoje schopnosti môžu naďalej rozvíjať rekreačným športovaním. Aj  v druhom turnuse výcvikového kurzu sme boli ubytovaní v penzióne Centrum v Oravskom Bielom Potoku vzdialenom 2 km od lyžiarskeho strediska Uhliská, kam nás každý deň vozil skibus. Počas celého týždňového pobytu nám počasie moc neprialo, nakoľko skoro celý pobyt snežilo a bolo chladno. To nás však neodradilo a žiaci si mohli vychutnať skvelú lyžovačku a začiatočníci sa naučili lyžovať na zasneženej a kvalitne upravenej zjazdovke. V čase oddychu od lyžovania, ktorý je povinný počas lyžiarskeho kurzu vždy jeden poldeň v týždni, sme  so žiakmi navštívili Múzeum oravskej dediny, ktoré sa nachádza v Zuberci. V posledný deň nášho pobytu boli pre lyžiarov ako i snowboardistov zorganizované preteky v slalome, kde si žiaci mohli zmerať svoje sily.