Exkurzia: Železnice slovenskej republiky 2018

Dňa 26.01.2018 sa žiaci I.AP triedy pod vedením Ing. Remetovej zúčastnili odbornej exkurzie v žilinskej pobočke ŽSR (Železnice slovenskej republiky).

V budove stanice nás uvítal Ing. Peter Ľupták, dopravný námestník ŽST, ktorý nás informoval o pravidlách riadenia prevádzky ŽSR,  vlakotvorbe, prenájme železničných vozňov a tratí, ale aj o plánovanej modernizácii železničnej stanice v Žiline.

Nasledovala prehliadka priestorov vrátane stanice riadenia vlakovej dopravy na železničnom uzle Žilina, kde naších žiakov najviac zaujalo sledovanie prevádzky, príchodov a odchodov vlakov, ako aj komunikácia medzi jednotlivými zložkami železničnej dopravy.

Touto cestou sa chceme poďakovať za možnosť nahliadnuť do zákulisia prevádzky železníc SR.