Červené stužky 2017

Tento rok sa konal už 11. ročník celoslovenskej kampane Červené stužky. Táto kampaň je podporovaná  Okresným úradom v Žiline a koná sa pod záštitou Dr. Hakobyana Tatula, riaditeľa Kancelárie WHO na Slovensku.

Kampaň sa uskutočňuje s podporou mesta Žilina, vďaka ktorej sa stretnutie uskutočnilo na MÚ v Žiline dňa 1. 12. 2017.

Program stretnutia bol bohatý – odborné prednášky na tému HIV/AIDS, životné príbehy chorých na AIDS, vyhodnotenie súťaží.

ODKAZ NOMSY Z CENTRA PRE ZOMIERAJÚCICH NA AIDS V JAR

„Povedz mladým v tvojej krajine, aby sa večer pozreli na oblohu. Uvidia množstvo hviezd, ktoré sú veľmi žiarivé a nádherne ožarujú noc … To sú oči detí Afriky, ktoré umreli na AIDS, to sú oči mladých, plných nádejí na lepší život, nadaných a schopných mladých Afričanov, ktorí sa už nepodelia so svojimi darmi, lebo sú mŕtvi. To sú oči mojich dvoch dcér, ktoré umreli na AIDS, oči mojich piatich bratov, oči mnohých mojich susedov a priateľov. To sú oči, ktoré Vám žiaria a vyzývajú Vás k zmene, aby ste žiarili na zemi….

TO SÚ OČI, KTORÉ KRIČIA : „NIE VIAC AIDS!“