Aj vaše slová môžu zmeniť svet

Dňa 20.12 2017 sa v priestoroch našej školy konal Maratón v písaní listov.  Žiaci a učitelia  podporili nespravodlivo prenasledovaných a trestaných. 78 účastníkov napísalo 94 listov s výzvami pre vlády či predstaviteľov a predstaviteľky jednotlivých krajín, a upozorniť tým na porušovanie ľudských práv konkrétnych ľudí či skupín.

Myšlienka Maratónu písania listov sa zrodila pred pätnástimi rokmi v Poľsku, keď jeden z členov Amnesty International usporiadal s priateľmi verejné písanie listov  pre nespravodlivo väznených ľudí, aby urobil dojem na dievča.

Odvtedy poslali aktivisti a aktivistky z celého sveta milióny listov, ktoré každoročne menia životy. Nespravodlivo väznení ľudia sú prepúšťaní, mučitelia postavení pred spravodlivosť a ľuďom vo väzniciach sa dostáva humánnejší prístup.