Lyžiarsky kurz v SKI Centrum Brezovica

Aj v tomto školskom roku 2016/2017 sa žiaci I. ročníka zúčastnili lyžiarskeho kurzu, ktorý je súčasťou výchovy a vzdelávania žiakov stredných škôl ako kurz pohybových aktivít v prírode. Za miesto konania sme si tento rok zvolili SKI Centrum Brezovica pri neďalekej Trstenej. Kurzu sa zúčastnilo 76 žiakov. Lyžiarsky kurz sa uskutočnil v dvoch turnusoch, v termínoch od 06.02.-10.02.201713.02.-17.02.2017.

Ubytovanie sme mali tentoraz zabezpečené na dvoch rôznych miestach. V prvom turnuse výcvikového kurzu boli žiaci ubytovaní v nádhernom prostredí Oravského Hája v Garden Hotel & Resort vzdialenom 1,5 km od lyžiarskeho strediska Brezovica, kam nás každý deň vozil skibus. V druhom turnuse boli žiaci ubytovaní priamo v centre lyžiarskeho strediska v hoteli Brezovica. Počas celého dvojtýždňového pobytu nám prialo počasie a žiaci si mohli vychutnať nádhernú slnečnú lyžovačku na zasneženej a kvalitne upravenej zjazdovke.

Na začiatku kurzu boli žiaci rozdelení do družstiev podľa výkonnosti. Počas lyžiarskeho výcviku sme sa u žiakov v prvom družstve zameriavali na zdokonalenie už ich nadobudnutých lyžiarskych zručností a techniky lyžovania. Žiaci, ktorí sa na kurze prvýkrát oboznámili s týmto športom, získali základy lyžovania, ktoré sme počas výcviku zdokonaľovali. Žiaci prvého turnusu si mohli svoje lyžiarske schopnosti preveriť počas pretekov v závere lyžiarskeho kurzu. Za svoje úspechy boli prví traja odmenení sladkými dobrotami. V čase osobného voľna mali naši možnosť žiaci využiť aj welness centrum, spoločenskú miestnosť, v ktorej sme pre žiakov druhého turnusu pripravili turnaj v stolnom tenise a v stolnom futbale.

Vyhodnotenie pretekov:

Lyže                                                                                          Snowboard

1. miesto: Gažo Martin (I.BM)                                          1. miesto: Smutný Jakub (I.BP)
  2. miesto: Jendrišák Roland (I.BM)                                    2. miesto: Majerčiak Filip (I.BP)
  3. miesto: Stríž Filip (I.BM)                                             3. miesto: Šadibol Andrej (I.BP)