Školský výlet III. DP triedy

1323.júna 2016 sme sa zúčastnili školského výletu v druhom najväčšom meste Slovenska, v Košiciach.

Cestovali sme rýchlikom a zároveň využili bezplatnú dopravu pre študentov. Cestovanie bolo síce zdĺhavé, ale pri horúčavách boli klimatizované vagóny predsa len výhodou.

Mali sme možnosť prakticky využiť poznatky o železničnej doprave,  o ktorej sme sa učili v  odbornom predmete, ale hlavne pozrieť si  historické centrum Košíc, ktoré tvorí najväčšiu mestskú pamiatkovú rezerváciu na Slovensku. Jej najvýznamnejšou dominantou je najväčšia gotická katedrála na Slovensku, Dóm svätej Alžbety. Hlavná ulica lemovaná palácovými a meštianskymi domami s reštauráciami, butikmi a kaviarňami je promenádnym korzom mesta. Okrem Dómu svätej Alžbety sme si pozreli aj iné zaujímavosti tohto „zeleného“ mesta. Videli sme „hrajúcu“ fontánu,  sochárske dielo Košický erb, Dolnú bránu, Kaplnku svätého Michala, budovu Štátneho divadla Košice, Žobrákov dom, budovu Východoslovenského múzea a iné pamiatky.

Po prechádzke mestom sme sa ochladili v priestoroch Auparku a domov sme sa vrátili plní nezabudnuteľných dojmov.21 31 41