Vitajte v našom regióne

titleCieľom súťaže Vitajte v našom regióne, ktorá je v tomto školskom roku súčasťou JA Veľtrhu podnikateľských talentov bolo  podporiť u žiakov schopnosti a zručnosti potrebné pre prípravu prezentácií vlastného regiónu, jeho kultúrnych, historických, prírodných a turistických zaujímavostí.

Naša študentská firma North region, ktorú reprezentovali študenti z III.DP Simona Urbaníková, Mária Veronika Haščíková, Vladimíra Kyrczová, Michaela Šušorená a Michal Kondrk pod vedením Ing. Jany Kostolnej sa zúčastnila tejto akcie dňa 22. 3. 2016 v priestoroch Avion Shopping Parku v Bratislave.

Na výstave prezentovali náš región, v rámci neho mesto Žilina, Terchovú, Kysuce a Rajeckú dolinu.  V praxi si vyskúšali, ako vyzerá reálny veľtrh, aké sú podmienky na jeho prípravu a  realizáciu, čo všetko musí podnikateľ alebo organizácia urobiť pre  úspešný marketing a následné prezentácie svojich produktov. Preverili si i prezentačné a komunikačné zručnosti, ako aj schopnosť reagovať na otázky návštevníkov veľtrhu. Predstavili nimi spracovaný propagačný materiál o našom regióne a svoj produkt Posolstvo žilinskej histórie. Na súťaži sa predstavilo 30 tímov z celého Slovenska. Navzájom si konkurovali a súťažili vo viacerých kategóriách. Hoci sa neumiestnili na najvyšších priečkach, ich víťazstvom bola samotná účasť na tomto podujatí, konfrontácia so študentmi z celého Slovenska a získanie neoceniteľných skúseností. Môžeme byť na ne právom hrdí, lebo obstáli pred porotou, ktorá bola zostavená zo zástupcov SACR, Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR, JA Slovensko a  podnikateľov v oblasti cestovného ruchu. Patrí im poďakovanie za dôstojnú reprezentáciu školy i nášho regiónu.

IMG_0798  IMG_0806 IMG_0811 IMG_0815 dilom