Návšteva Školy ochrany prírody Varín

logo SNaCVŽiaci I.BM a I.BP s pedagogičkou Mgr. Ing. Soňou Pacekovou navštívili dňa 11.2.2016 Správu národného parku Malá Fatra vo Varíne a zúčastnili sa výukového programu a aktivít pri príležitosti Svetového dňa mokradí.

Na privítanie sme dostali teplý čaj a potom sme sa dozvedeli informácie o mokradiach , typoch a ich funkciách, o Ramsarskom dohovore.
Vžité predsudky ľudí o mokradiach nie sú správne, pretože mokrade sú mimoriadne dôležitým prvkom v krajine, pre život človeka sú nenahraditeľné. Pracovníčka ŠKOP nám premietla niekoľko filmov s tematikou ochrany životného prostredia a pre žiakov boli pripravené aj praktické aktivity. Prezreli sme si tiež výstavu v priestoroch Správy NP.

Dúfam, že po tejto akcii si budeme viac vážiť vodu a životné prostredie okolo nás.

DSC00115 DSC00116 DSC00120 images