Žiaci na súdnom pojednávaní

I.BP súdDňa 2.12.2015 sa žiaci I.BP triedy s vyučujúcou Ing. Máriou Sikorovou zúčastnili súdneho pojednávania na Okresnom súde v Žiline. Žiaci boli prítomní na troch pojednávaniach. Prvé pojednávanie sa týkalo požitia alkoholu za volantom. Vodič nafúkal viac ako 1 promile a mal nehodu. Rozhodnutie súdu znelo : zákaz riadenia motorového vozidla po dobu 5 rokov a 7 mesiacov. Druhé pojednávanie bolo o podmienečnom prepustení z výkonu trestu. Prítomný bol aj riaditeľ väznice, podľa ktorého väzeň nespĺňa podmienky podmienečného prepustenia. Sudca podanie zamietol. Posledné pojednávanie tiež riešilo požitie alkoholu za volantom. Vodičovi bol uložený trest, zákaz riadenia motorového vozidla po dobu 18 mesiacov. Počas prestávok medzi pojednávaniami žiaci kládli rôzne otázky sudcovi, ktorý im bez problémov odpovedal.

Ing. Mária Sikorová

I.BP súd