Školský výlet – Rafting na rieke Váh

DSC_0279Školský výlet III.CP triedy sme si naplánovali na 29.6.2015 a začal pri sútoku riek Turiec a Váh, kde nás už čakali pripravené rafty. Pre náš splav sme si vybrali úsek Lipovec – Strečno, ktorý je dlhý 14 km a trvá približne okolo 1,5 hodiny. Po krátkej inštruktáži sme si obliekli vesty, naložili ruksaky do nepremokavých vakov, zobrali veslá a rozdelili sa do jednotlivých raftov. Pre niektorých z nás nebolo prvé zoznámenie s ovládaním raftu jednoduché, no zvládli sme ho. Teraz už mohol začať raftingový splav posledným neregulovaným úsekom prielomu Váhu cez Veľkú Fatru, pod zrúcaninami Starého hradu a Strečna, známym pltníckym úsekom popri Margite a Besnej. Našu raftingovú púť sme ukončili pri brehu Nezbudskej Lúčky unavení, vyhladovaní, no plní zážitkov sme sa vybrali na vyhliadku nad Nezbudskou Lúčkou, kde sme sa mohli kochať krásou hradu Strečno i blízkym okolím. Nástupom do vlaku sa náš výlet skončil, no určite tento deň nám dlho zostane v mysli.

DSC_0286 DSC_0290 DSC_0311 DSC_0316DP1020597