Odborná exkurzia Návšteva výrobného závodu The Coca-Cola Company

IMG_1597Dňa 19. 06. 2015 sa žiaci II.AP a II.BP študijného odboru prevádzka a ekonomika dopravy spolu s Mgr. Annou Medviďovou a Mgr. Zuzanou Majchrákovou zúčastnili odbornej exkurzie vo výrobnom závode Lúka pri Piešťanoch, ktorý je výrobňou značkových nápojov The Coca-Cola Company.

Po príchode do závodu sme absolvovali prezentáciu , krátky videofilm o histórii a súčasnosti firmy Coca-Cola  o technológii výroby nápojov. Po úvodnej pútavej časti, sme sa presunuli do jednotlivých závodných hál, kde sme videli skladovanie vstupných materiálov, samotnú technológiu výroby, distribúciu výrobkov, plne automatizované výrobné linky, spôsob výroby plastových fliaš, ich plnenie, etiketovanie, balenie, prípravu na expedíciu.

Hotové produkty, ktoré sa dostávajú ku spotrebiteľovi  musia nadväzovať na logistické, zasielateľské a prepravné činnosti. Žiaci boli na záver exkurzie odmenení vzorkami nápojov.

Po návšteve závodu sme sa premiestnili do kúpeľného mesta Piešťany, kde sme mali možnosť poprechádzať sa v krásnom areáli kúpeľov a v centre mesta.