Výmenný program SR a ČR 2014

OLYMPUS DIGITAL CAMERAV týždni od 20.10.2014 do 24.10.2014 sa uskutočnil výmenný program v rámci spolupráce medzi školami – Střední odborná škola a Střední odborné učiliště André Citroёna, nám. 9. května č. 2a, 680 11 Boskovice, Česká republika, Integrovaná střední škola automobilní, Křížiková 15, 612 00 Brno, Česká republika a Dopravná akadémia v Žiline.

V rámci tejto spolupráce k nám pricestovalo 12 žiakov a s nimi 2 pedagogickí pracovníci (6 žiakov z Boskovíc a 6 žiakov z Brna), ktorých privítal riaditeľ DA Ing. Rudolf Michalec.

Počas jednotlivých dní, v priebehu dopoludnia, vykonávali praktické cvičenia na SOP na Košickej ulici zamerané na oblasť autoopravárenstva (mechanické práce, diagnostikovanie motorového vozidla, lakovnícke práce).

Poobede mali kultúrno – športové akcie a aktivity. V pondelok mali oddychový podvečer po náročnej a únavnej ceste, v utorok navštívili hrad Strečno, v stredu si zmerali sily v športe (futbal a volejbal), vo štvrtok sa zúčastnili prehliadky Budatínskeho hradu a mesta Žilina. V piatok po raňajkách odcestovali naspäť do Českej republiky s novými zážitkami,  novými nadobudnutými zručnosťami, vedomosťami a novými priateľstvami. Výmenný program ich veľmi zaujal, no z ich pohľadu bol krátky.

Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu so školami z Českej republiky !