SPLAV NA RIEKE VÁH

splavV rámci telesnej výchovy sa žiaci II. BP dňa 17.6.2014 zúčastnili školského výletu formou vodáckeho kurzu – splavu na raftoch. Naša cesta sa začala vo Vrútkach v oblasti Lipovca. Po povinnej inštruktáži našich inštruktorov sme podstúpili, pre niektorých žiakov náročnú, 15 km trasu v úseku Lipovec – Strečno, v krásnej prírodnej scenérii medzi Krivánskou a Lúčanskou časťou Malej Fatry. Po kratšej prestávke a oddychu pokračovala cesta okolo obávaných skál Margita – Besná, ktorých sa najmä v minulosti obávali pltníci. Nasledoval úsek popod Starý a Nový hrad Strečno, kde naša vodácka púť aj končila. Unavení, vyčerpaní, ale plní zážitkov sme sa vrátili domov s túžbou, že ďalší rok sa na vode opäť stretneme.