Školský výlet do Bratislavy

BratislavaV pondelok 16. júna 2014 sa žiaci I. CP rozhodli navštíviť hlavné mesto, Bratislavu. Na miesta, ktoré chceli vidieť, sa prepravovali vlakom a prostriedkami mestskej hromadnej dopravy. Časť výletu mala charakter exkurzie. Žiaci navštívili bratislavský závod Volkswagen v Devínskej Novej Vsi. Prehliadka začala krátkou ukážkou činnosti závodu prostredníctvom videoprojekcie. Najdlhšia časť prehliadky prebiehala v priestoroch karosárne, v ktorej sa práve vyrábali karosérie budúceho elektromobilu New Small Family. Pod strechou jedného závodu sa vyrába 5 rôznych značiek osobných automobilov – Volkswagen Touareg, Audi Q7, Volkswagen up, Škoda Citigo a Seat Mii. Na záver prehliadky nemohla chýbať možnosť sadnúť si do vystavených modelov.

Po dobrom a výdatnom obede u „Divného Janka“ si žiaci stihli pozrieť časť historickej a časť modernej architektúry Bratislavy.

Domov sa vrátili v neskorších večerných hodinách.

Ing. Monika Fabiniová

Bratislava