Školský turnaj Business Master 2014

Nový obrázokŠtudentská skupina Wise head  z III. AP zorganizovala  dňa 2. apríla 2014 v rámci predmetu Aplikovaná ekonómia školský turnaj v spoločenskej hre Business Master.

Spoločenská hra Business Master je moderná vzdelávacia pomôcka, vytvorená špeciálne pre potreby vyučovania ekonomických predmetov. Je spojením princípov hier Monopoly a Milionár. Študenti počas hry zakladali  známe firmy, médiá či internetové portály, do ktorých investovali  a vstupovali  s nimi na burzu. To všetko bolo možné iba v prípade, ak mal hráč dostatočné vedomosti: pred každým krokom (kúpa firmy, investícia, či transformácia a.s.) musel správne zodpovedať otázky z ekonomického prehľadu.
Úspešnejší bol ten, kto vedel viac. Študenti sa zároveň na základe príkladov zúčastnených firiem stretávali  s aktuálnymi ekonomickými témami. Najväčším prínosom  pre študentov bolo, že aplikovali svoje teoretické vedomosti do praxe. Business Master je dôkazom, že učenie ekonomiky môže byť aj zábavou.

Školského turnaja sa zúčastnilo 36 študentov.  Spolu vytvorili šesť tímov po šiestich žiakoch. Víťaz z každého tímu postúpil do finále.

Výsledky turnaja Business Schoolgames:

Poradie

Meno a priezvisko Trieda