Ekohra

lidl-pet-ekohra-plagatV dňoch 17.02. – 13.03.2014 sa aj žiaci našej školy zapojili do súťaže EKOHRA, ktorú organizovala spoločnosť LIDL Slovenská republika, v.o.s s podporou MŠVVaŠ SR. Predmetom súťaže bol zber PET fliaš s cieľom prispieť k budovaniu environmentálneho povedomia žiakov, uvedomiť si význam a možnosti ochrany životného prostredia a separovania odpadov.

Žiaci našej školy vyzbierali spolu 18 820 fliaš. S týmto počtom sme obsadili 112. miesto z celkového počtu 463 škôl, ktoré sa do súťaže zapojili.

Najväčšie úsilie vynaložili žiaci z tried:

II.AP s počtom fliaš 3956

II.BP s počtom fliaš 3211

III.DP s počtom fliaš 1898

Najaktívnejší jednotlivci boli:

Adam VOJTEK II.AP 2480 fliaš

Viliam ŠEBEŇA II.BP 2342 fliaš

Daniel ŠTRBÁK III. AP 1426 fliaš

Adam Vojtek a Viliam Šebeňa obdržali hodnotné ceny v podobe tabletov, ktoré im odovzdala zástupkyňa školy Ing. Mária Vítová, PhD. Tieto ceny boli zakúpené z prostriedkov Občianskeho združenia Prekonať bariéru – škola pre Európu.

Všetkým, ktorí sa do súťaže zapojili, a žiakom II. AP triedy, ktorí organizačne zabezpečili bezproblémový priebeh súťaže, veľmi pekne ďakujeme.

DSCF4500 DSCF4499 DSCF4498