Študentská kvapka krvi

DSC_0068Slovenský Červený kríž v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR a hematologicko – transfúznymi oddeleniami už dlhé roky organizuje kampaň zameranú na získavanie darcov krvi. Prostredníctvom kampane „Študentská kvapka krvi“ oslovujú najmä mladých ľudí a študentov, aby pravidelne darovali  krv . Heslom tohtoročnej Študentskej kvapky je Nemusíš robiť nič, stačí prísť darovať krv na odberové miesto.

a 11.11.2013 sa opäť Dopravná akadémia v Žiline  zapojila do kampane Študentská kvapka krvi a poskytla transfúznej stanici priestory školy pre mobilné odbery krvi. 47 našich študentov sa rozhodlo darovať  krv a pomôcť tak ľuďom, ktorí to potrebujú. Zamestnanci mobilnej transfúznej stanice vyjadrili vďaku a uznanie za iniciatívu študentov.

Poďakovanie patrí všetkým žiakom našej školy, ktorí takto podali pomocnú ruku pacientom a zabezpečili dostatok krvi v našom zdravotníctve.

Mgr. Milučká Monika, Mgr. Papaj Ferdinand

Foto krv št. kvapka krvi  2013 003 Foto krv št. kvapka krvi  2013 004 Foto krv št. kvapka krvi  2013 008 Foto krv št. kvapka krvi  2013 010