Prezentácia Colnej správy

DSCF3720Dňa 16.10.2013 našu školu navštívili príslušníci Colného úradu v Žiline, aby našich žiakov oboznámili s colnou problematikou a predviedli technické vybavenie v praxi. V úvode porozprávali o náplni svojej činnosti a potom názorne predviedli technické prostriedky, ktoré používajú pri výkone ich profesie napríklad skenovanie batožiny mobilným kontrolným skenovacím systémom.Kynológovia predstavili svojich zverencov pri odhaľovaní omamných látok ukrytých v osobnom automobile. Dynamickou ukážkou odprezentovali zastavenie prenasledovaného vozidla a zaistenie páchateľa s použitím zbraní a donucovacích prostriedkov. Mnohých z nás upútali tiež zbrane, putá, obušky a nepriestrelné vesty používané colníkmi pri výkone služby.

Veríme, že ich návšteva bola pre našich žiakov prínosom tešíme sa na ďalšiu návštevu.