Planetárium

indexDňa 11.10.2013 triedy I.BN, II.AN a III.AP pod vedením Mgr. Kovárovej, Mgr.Dutkovej a Mgr. Medviďovej navštívili Krajskú hvezdáreň a planetárium Maximilána Hella v Žiari nad Hronom.

Vo Hviezdnej sále planetária sme videli demonštrácie astronomických úkazov na umelej oblohe, pozorovali sme nebeské telesá a úkazy na dennej i nočnej oblohe pomocou modernej optiky. Obdivovali sme súhvezdia, príbehy ich vzniku a pomenovaní. Videli sme množstvo úžasných záberov od východu Slnka cez pestrofarebné prstence Saturna, povrchu Marsu až po gigantické výrony plazmy z našej materskej hviezdy.

Veľmi zaujímavá bola prednáška o vývoji slnečnej sústavy – opise jednotlivých etáp vývoja od zrodu z medzihviezdneho oblaku až po zánik Slnka. Dozvedeli sme sa základné a najzaujímavejšie informácie o jednotlivých planétach slnečnej sústavy.

Žiaci I.BN pohotovo odpovedali na otázky prednášajúceho.

Návštevou planetária sme chceli zvýšiť u žiakov záujem o poznatky v odbore astronómie a príbuzných prírodných vied.

Jpeg OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAindex 1