Mladý digitálny Európan

titulkaŽiaci z tried II.AP, II.BP, II.CP, II.DP, III.CP sa dňa 19. mája 2015 zapojili do vedomostnej súťaže s názvom Mladý digitálny Európan (MDE).

Cieľom testovania bolo realizovať atraktívnu vedomostnú súťaž pre žiakov 2. a 3. ročníka SŠ o Európskej únii elektronickou formou a overiť moderný spôsob testovania online formou.

Súťažné otázky boli zamerané na všeobecné vedomosti o Európskej únii, na jej históriu i súčasnosť.

Súťaž organizovalo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky a Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku. Partnerom súťaže bol Úrad vlády Slovenskej republiky.

Záštitu nad celoslovenskou študentskou súťažou prevzal minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Juraj Draxler a vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Dušan Chrenek.

Vyhodnotenie súťaže Mladý digitálny Európan na našej škole:

Meno a priezvisko žiaka Trieda Počet bodov Úspešnosť
1. Tatiana Pagáčová II.BP 51,5 73,57%