Spoznajme Európu – vedomostný kvíz v anglickom jazyku

lets_exploreDňa 13. mája 2015 sa študenti prvých, druhých a tretích ročníkov študijných odborov zúčastnili školského kola anglickej súťaže s názvom Let´s explore Europe!“ (Spoznajme Európu!). Témou nášho kvízu sa stala Európska únia ako integračné zoskupenie, ktoré od posledného rozšírenia v roku 2003 tvorí 28 členských štátov.

Školská súťaž sa uskutočnila pod pedagogickým vedením Mgr. Kataríny Lepišovej a Mgr. Márie Paučinovej, ktoré študentom pripravili rôzne úlohy z oblasti Európskej únie.

Kvíz sa skladal z piatich častí. Prvá časť bola zameraná prevažne na históriu vzniku EÚ. V druhej časti mali študenti na základe vypočutých hymien určiť o akú krajinu ide, rovnako bolo ich úlohou pomenovať vlajky členských štátov a priradiť národnosť a povolanie k významným osobnostiam. Tretia časť bola venovaná čítaniu s porozumením. V ďalšej časti študenti dopĺňali 28 štátov EÚ do slepej mapy. Záverečná časť mala preveriť znalosti v oblasti národností jednotlivých krajín EÚ.

Po vyhodnotení najlepšie umiestnenie dosiahli nasledovní študenti:

Umiestnenie               Meno a priezvisko                  Trieda                         Počet bodov
1.
Róbert Verhaar                         I.CP                           81 b
2.
Patrik Valerián                          II.AP                          74 b
3.
Juraj Kuchár                              II.DP                          73 b
4.                                      Jakub Kováč                          I.CP                      72 b
4.                               Jarolím Milo                           I.AM                      72 b
5.                               Tatiana Frištíková                  III.DP                     65 b
5.                               Michal Dadlík                         II.AP                      65 b
5.                               Tomáš Kasman                      I.AM                       65 b

Všetkým, víťazom i zúčastneným súťažiacim blahoželáme a zároveň držíme palce študentom našej školy, ktorí nás budú reprezentovať vo vedomostnej súťaži s názvom Mladý digitálny Európan (MDE). Súťaž sa uskutoční formou nového elektronického testovacieho systému e-Test dňa 19. mája 2015 o 9:00 hod. na Dopravnej akadémii v Žiline.

Mgr. Mária Paučinová

Mgr. Katarína Lepišová